Ako začať zarábať peniaze na preprave?
Zisk získate po návratnosti investície. Vytvorte si podnikateľský plán, ktorý ukáže, kedy bude vaša firma zisková. Má zmysel začínať s 1 autom a postupne si budovať svoju zákaznícku základňu. Rozhodnite sa, aký druh nákladu previesť a akými smermi. Mnoho ľudí si myslí, že ak nepotrebujete získať pôžičku, nepotrebujete podnikateľský plán. Výpočty potvrdzujú platnosť akcií a zaručujú očakávaný výsledok.

7 dôležitých podmienok pre úspešné zárobky v doprave:
• Máte zákazníkov alebo viete, ako rýchlo rozšíriť zákaznícku základňu.
• Poznáte osobitosti nákladnej dopravy.
• Stratégia, ktorú ste vyvinuli, je úspešná, prinajmenšom teoreticky.
• Existuje počiatočný kapitál na kúpu vozidla alebo zloženie zálohy za pôžičku.
• Vybrali ste si smer prepravy nákladu, po ktorom existuje dopyt a pravdepodobnosť, že budete potrebovať objednávky, je minimálna.
• Ste pripravení usadiť sa na sedadlo vodiča prvýkrát, aby ste ušetrili na platení za svoju prácu.
• Organizačné schopnosti môžu byť veľkým plusom.
Všetko sa občas zjednodušuje, ak je na začiatku veľa kapitálu, existujú skúsenosti s organizáciou prepravy, takže môžete začať podnikať v preprave v inom rozsahu.

Kúpiť nákladný automobil alebo si ho prenajať?
Odpoveď na tieto otázky spočíva v cene a ziskovosti. Výška počiatočnej sumy určuje konanie, pretože je ľahšie si dovoliť nájom ako kúpiť vozidlo. Možnosti poskytovania pôžičiek sa upravujú a často vás motivujú k nákupu, pretože môžete platiť postupne. Prenájom je tiež výhodnejší v prípadoch, keď si nie ste istí úspechom celého podniku a nie ste pripravení na vážne investície, ale už musíte začať zarábať peniaze na preprave.

Výhody prenájmu nákladného vozidla:
1. Schopnosť pracovať bez vlastnej dopravy.
2. Úspora peňazí na začiatku podnikania.
3. Odstránenie porúch a opráv na náklady prenajímateľa (ak k poruche došlo jeho zavinením).

Nevýhody prenájmu nákladného vozidla:
1. Veľké náklady na dlhodobý prenájom, keď je výhodnejšie kúpiť si vlastnú dopravu.
2. Vznik kontroverzných problémov, ktoré nebudú vždy vyriešené vo váš prospech (problémové nákladné vozidlá, prenajímateľ nechce odstraňovať poruchy atď.).
3. Potreba podpísať nájomnú zmluvu a ubezpečiť sa, že sú splnené všetky podmienky.

Aký druh nákladnej dopravy vám pomôže zarobiť si peniaze na prepravu?
Najskôr sa musíte rozhodnúť pre smer činnosti, pretože výber vhodného nákladného vozidla závisí od typu nákladu. Neexistujú žiadne univerzálne nákladné vozidlá, všetky sa používajú pre určité kategórie nákladu. Technické vlastnosti prepravy musia nevyhnutne zodpovedať vlastnostiam nákladu. Iba tak je možné zaistiť bezpečnosť prepravovaného tovaru a výrobkov.

Zvážme niektoré typy nákladnej dopravy, prívesov a návesov, ako aj ich použitie.

Mikrobus je úžitkové vozidlo s nosnosťou 1 až 2 tony. Slúži na prepravu tovaru. Vyznačuje sa hospodárnosťou a efektívnosťou. Zisk bude malý, ale stabilný.
Cisternový vozík je nákladný automobil na prepravu tekutého hromadného nákladu s rôznym stupňom agresie. Štandardná nosnosť je 15-20 ton. Cisterna sa používa na zasielanie tovaru na rôzne vzdialenosti. Na tento druh prepravy existujú objednávky!
Otvorená plošina je náves, ktorý nemá markízu a boky. Je dôležité, aby bol prepravovaný tovar odolný voči akýmkoľvek zmenám počasia. Hľadajte zákazníkov špeciálne pre tento druh prepravy.
Kontajnerová loď- náves s rámom rôznych prevedení, ktorý slúži na prepravu kontajnerov. Varianta kontajnerových nosičov zahŕňa štandardné modely s nosnosťou do 30 ton, posuvné, nízko ložné atď. Je požadovaná preprava kontajnerov.
Isotherm je tepelne izolovaný náves. Používa sa na prepravu výrobkov s krátkou trvanlivosťou. Izoterma nie je vybavená chladiacou komorou, ale umožňuje vám určitý čas udržiavať optimálny teplotný režim.
Markíza je náves na náklad, ktorý je nenáročný na teplotu a poveternostné podmienky. Markíza slúži na všetky druhy prepravy, nakládka je možná zo 4 strán. Univerzálny typ truck niesť veľmi široký sortiment tovaru
Spojka- kombinácia traktora s karosériou a plachtového vozidla alebo izotermického návesu. Ideálne pre náklad, ale zároveň nie je vhodné na prepravu dlhých vecí.
Chladnička - s chladiacou jednotkou na prepravu rýchlo sa kaziaceho tovaru, všetkého ovocia a zeleniny, liekov a vakcín existuje celoročný dopyt po tomto druhu nákladných vozidiel.

Výber vhodnej dopravy sa vykonáva v závislosti od oblasti činnosti. Cena je iná, ale treba si len zvoliť správne nákladné auto. Môžete ušetriť, iba ak si kúpite nákladné auto na sekundárnom trhu. Drahá doprava (napríklad chladiarenské nákladné vozidlá) zároveň zarobí peniaze na vysokých nákladoch na prepravu.

Ako konkurovať dopravným spoločnostiam a zarobiť pekné peniaze na preprave?
Prepravné náklady nie sú jediným spôsobom, ako prekonať ostatných dopravcov. Zákazníci berú do úvahy aj ďalšie faktory, ako napríklad dodržiavanie termínov, zodpovednosť za náklad, technické vlastnosti vozového parku a dobré meno spoločnosti. Klienti radšej dôverujú dopravcom so skúsenosťami, ale každý začal raz, takže aj začiatočníci majú šancu pracovať výnosne. Klient má vždy pravdu.
Môžete prilákať výhodnými podmienkami spolupráce, takže niektorí zákazníci neprejdú okolo a časom sa objavia pozitívne recenzie. Ak budete dobre pracovať, môžu sa náklady na dopravu zvýšiť v závislosti od sezóny a počtu objednávok. Musíte ponúknuť dopravu, ktorá je požadovaná v regióne, kde sa chystáte nasadiť aktivity. Neustále priťahovanie majiteľov nákladu vytvorí obraz spoločnosti, vďaka čomu bude počet aplikácií na prepravu v priebehu času neustále narastať. Je dobré, ak ako dopravca ponúkate všetky druhy nákladnej dopravy, takže si môžete nechať každého zákazníka, keď sa na vás obráti.

Čo prepraviť, aby ste mohli zarobiť rýchlejšie?
Náklady na prepravu tovaru sa líšia v závislosti od jeho rozmerov, tried nebezpečnosti a pôvodu. Najvýnosnejším podnikaním bude ten, ktorý môžete usporiadať tak, aby fungoval dobre. Myslíte si, že je jednoduchšie dodávať nepotravinové výrobky medzi mestami a regiónmi, čo znamená, že ste už premýšľali, ako to urobiť. Náklady na dopravu sú kritické a ak si spočiatku nemôžete kúpiť drahé nákladné auto a nechcete si prenajať, začnite tým, čo je skutočné. Oblasť činnosti je možné kedykoľvek zmeniť alebo čiastočne rozšíriť.
Ideálne nákladné vozidlo je podľa názoru majiteľa prepravnej spoločnosti také, ktoré spĺňa nasledujúce vlastnosti:
• mierna spotreba paliva;
• jednoduchá údržba;
• spoľahlivosť technických jednotiek.
• Nový alebo nerozbitý

Pri výbere a kúpe nákladných vozidiel myslíme veľmi opatrne.
Pri výbere nákladnej dopravy sa musíte zamerať na to, aby vyhovovala vášmu podnikaniu. Pri kúpe traktora, reflektora, plošiny, vlečnej siete, nádrže alebo markízy môžete pracovať v tuzemsku aj v zahraničí, je však dôležité vziať do úvahy, že stroje zodpovedajú európskym požiadavkám. Uprednostnite spoľahlivé univerzálne druhy dopravy, ktoré už dávno vyvolali dobrú potrebu, a podľa potreby a vašich znalostí nakupujte nové.


Zaregistrujte sa do dopravnej platformy Queryspeed aj vy a začnite využívať jej výhody. Registráciu uskutočníte na podstránke Registrácia. Odpovede na vaše otázky sa dozviete na podstránke Najčastejšie otázky.