Nákladné taxi, dodávka tovaru, údržba obchodov, dodávka výrobkov, vývoz výrobkov, preprava stavebných materiálov a iného tovaru.

V živote každého z nás sú chvíle, keď potrebujete niekam niečo prepraviť, nech už je to malá batožina, domáce potreby, nábytok, materiál na renováciu bytu, letná chata, kancelária alebo tovar na ekonomickú činnosť. V takýchto situáciách zostáva otázka čas a peniaze: ako rýchlo a lacnejšie prepraviť náklad v súlade s integritou a bezpečnosťou, zabezpečiť nakládku, vykládku, v prípade potreby špedíciu, papierovanie. Len pred 10 - 15 rokmi by bolo ťažké si z toho zlomiť hlavu. Teraz stačí hľadať na internete a zvoliť si asistentov v osobe prepravných spoločností zaoberajúcich sa prepravou nákladu, špedíciou a dodávkou tovaru. Spravidla sa špecializujú na rôzne druhy nákladnej dopravy, dodávky tovaru s prevádzkou rôznych druhov dopravy po rôznych trasách.


Zastavme sa pri najpohyblivejšom, najpohodlnejšom, najspoľahlivejšom a lacnom druhu prepravy malých nákladov na každú vzdialenosť - takzvanom nákladnom taxíku.
V mnohých krajinách je nákladné taxi definované v „Pravidlách pre prepravu tovaru po ceste“ takmer rovnakým spôsobom: „Nákladné taxi (nákladné taxi) je vozidlo vybavené taxametrom, ktoré nesie príslušné rozlišovacie znaky a slúži na vykonávať komerčnú cestnú prepravu tovaru “. Táto definícia bola predložená pre tých, ktorí nedôverujú tomuto typu služieb alebo sú príliš naivní, ktorí sa snažia získať malé sumy a niekedy stratia všetko pomocou služieb súkromných a neurčitých osôb.


Pre včasné zabezpečenie prepravy rôznych tovarov ponúkajú dopravné spoločnosti najvýnosnejšie a najpohodlnejšie typy nákladného taxi, berúc do úvahy povahu nákladu, vzdialenosť prepravy, miesto dodania, potrebu nakládky, vykládky (vrátane s využitím technológií), špedícia a pod. Nákladné taxíky rôznych typov, nosnosť, objem, dĺžka, so markízou, bez vrchnej časti, s chladiacimi alebo chladiacimi jednotkami kedykoľvek počas dňa, na ľubovoľný počet hodín, na ľubovoľnú vzdialenosť a do všetkých najneprístupnejších miest uspokojí neustále obavy aj urgentné problémy tých, ktorí potrebujú prepravu tovaru. Dispečer prepravnej spoločnosti pomôže zákazníkovi zvoliť si najpohodlnejšie, najlacnejšie a najmobilnejšie nákladné taxi, ale majitelia nákladu budú mať záujem dozvedieť sa viac o druhoch nákladných taxíkov, ich vlastnostiach, schopnostiach, mobilite a manévrovateľnosti.
Rozsah použitia rôznych druhov nákladných taxíkov, ktoré budú uvedené nižšie, je široký a rozmanitý, pozornosť však budeme venovať iba ich vlastnostiam a rozdielom.

Doprava funguje ako nákladné taxi v meste, dodávka a odvoz tovaru v regiónoch.

Nákladné auto s nízkou tonážou; Mercedes, Renault, Iveco, nosnosť do 1 000 kg., Objem karosérie do 8 metrov kubických. - ľahké vozidlo vybavené markízou alebo dodávkou sa pohybuje voľne po úzkych uličkách. Preto je vhodné na doručovanie a zber tovaru zo siete maloobchodných predajní, ktoré slúžia reštauráciám a supermarketom v husto osídlených mestách (jedným smerom a na rôznych adresách).
Mikrobus nákladnej dopravy (ľudovo „ autobus “), nízkej alebo veľkej tonáže, s nosnosťou 1 až 3 tony - so sklopnými zadnými dverami a posuvnými bočnými dverami. Môže byť vybavený chladiacou jednotkou alebo izolovaným telom a používaný pre urgentné prepravy.

Špecializácia nákladných „autobusov“ na prepravu rýchlo sa kaziacich potravín, preprava akéhokoľvek nákladu nielen na krátke, ale aj veľké vzdialenosti, vr. v medzinárodnej nákladnej doprave. Medzi nevýhody patrí malý objem nákladného priestoru a nosnosť.

Kolesová päta (IZH 2117 a jej analógy, Mercedes, Renault, Peugeot) s nosnosťou do 500 kg. - o niečo väčšie ako auto, na preťažených diaľniciach vo veľkých mestách, veľmi vhodné na prepravu malého nábytku, malého vybavenia. Vysoká manévrovateľnosť vám umožňuje riadiť sa tam, kde nemôže prejsť žiadne nákladné taxi. Často sa objednáva na odber tovaru po predaji tovaru a výrobkov v sieti predajní.

Minivan (nosnosť do 690 kg) - prispôsobený na prepravu balíkov, batožiny, cestujúcich (tri veľké tašky a veľa malých tašiek sa zmestia do kufra), vysoko manévrovateľné, pohodlné a bezpečné.
Gazely, ideálne dopravné prostriedky , malé manévrovacie schopnosti a priestrannosť - sú veľmi žiadané po preprave takmer každého nákladu. V závislosti od modifikácie a účelu prepravy sú „gazely“ rozdelené do niekoľkých typov.
Na palube otvorte „Gazelle", nosnosť 1,5 t. dĺžka 3,2 m, šírka-2 m, markíza - nie - vhodné na prepravu nákladu, ktorá vyžaduje naloženie alebo vyloženie nákladu pomocou autožeriavu alebo vysokozdvižného vozíka. Môžete dať 2 cestujúcich alebo nakladač. Pohodlné na prepravu predmetov a konštrukcie, výška, ktorá nie je povolená na dodávku na sklopnom vozidle alebo dodávke: stavebné materiály, vybavenie. Ako nepríjemnosť - nemôžete prepraviť náklad, ktorý sa v prípade zrážok bojí vody.
Stan Gazelle a stánok s gazelami (dodávka), objem nákladného priestoru je 8,5 metrov kubických. - najobľúbenejšie ľahké úžitkové vozidlo s najnižšou tarifou vo svojej triede. Vhodné pre presun do malého bytu alebo kancelárie, zber tovaru po predaji tovaru a výrobkov, vyskladnenie tovaru zo skladu, odovzdanie tovaru do skladu, preprava malého množstva tovaru: boxy, domáce spotrebiče, chladnička, televízia, sedačky , skrinky a iný nábytok. Má vodotesnú, ľahko odnímateľnú markízu, ktorá umožňuje nakladanie z oboch strán stroja, ako aj zhora pomocou žeriavu.
Podlhovastý kamión Mercedes, Iveco, Gazelle, nosnosť 1,5t... objem nákladného priestoru je 16,4 kubických metrov, rozmery sú 4,2 x 2 x 2 metre - ideálne na prepravu objemného tovaru do dĺžky 4 metrov. Deje sa to nielen pri naklonení, ale aj pri inom type karosérie (okrem celokovovej); ideálne na prepravu zložitých kovových konštrukcií, rúr, dosiek.
Kamión otvorený konštrukciou - „pyramída“ - konvenčné vozidlo s otvorenou stranou, na ktorom je nainštalované špeciálne zariadenie „pyramída“, ktoré umožňuje prepravu okenných rámov, zmontovaných okien a skla vo zvislej polohe. Tento spôsob prepravy zaručuje ich integritu, bezpečnosť a prijateľnú platbu za doručenie tovaru.
Nákladná Gazela alebo iný nákladný automobildovážaný - kombinuje výhody osobnej a nákladnej dopravy: má kapacitu až sedem cestujúcich v kabíne (okrem vodiča) a až 1 000 kg. náklad vzadu. Používa sa ako optimálna preprava pri premiestňovaní, keď si zákazníci objednávajú nakladače spolu so svojimi automobilmi alebo keď je potrebné súčasne prepraviť veľký náklad a niekoľko cestujúcich.
Izotermická dodávka - izolovaná polyuretánovou penou medzi stenami, slúži na prepravu potravinárskych výrobkov na krátke vzdialenosti, ktoré nevyžadujú prísne dodržiavanie teplotných podmienok alebo hlboké zmrazenie výrobkov a iného tovaru.
Chladiarenská dodávka- používa sa pri urgentnej preprave, keď prepravovaný náklad vyžaduje prísne dodržiavanie teplotných podmienok (napríklad zmrzlina), alebo pri dlhodobej preprave, ktorá si vyžaduje udržiavanie teploty. Chladiaca jednotka funguje tak na chladenie, ako aj na udržiavanie požadovanej teploty v tele, čo umožňuje jej použitie v zime na prepravu tovaru, ktorý by nemal byť vystavený nízkym teplotám.
Celokovová dodávka- nemá samostatný nákladný priestor, ale je vyrobený v jednom objeme spolu s kabínou vodiča. Pohodlné na vyskladnenie tovaru zo skladu, dodanie tovaru do skladu, pretože má nízku úroveň podlahy, ktorá nevyžaduje vysoké zaťaženie pri nakladaní. Vďaka prítomnosti bočných dverí je používanie stroja v porovnaní s konvenčnými typmi nákladných vozidiel pohodlnejšie. Nevýhodou je prítomnosť vyčnievajúcich podbehov kolies vo vnútri dodávky, ktoré niekedy bránia umiestneniu nákladu.
Nábytková dodávka - na prepravu nábytku má nákladný priestor z tvrdého kovu alebo preglejky, ktorého objem je o niečo väčší ako u bežnej markízy. Stánok je z vnútornej strany vybavený háčikmi na upevnenie lán a je čalúnený mäkkým materiálom, vďaka čomu je najpohodlnejší na prepravu nábytku, osobných vecí a kancelárií.
Nákladné vozidlo na palube alebo s korbou - objem 16 metrov kubických. dĺžka, šírka, výška 3,9m / 2,1m / 1,95m - vhodné na prepravu nábytku, stavebných materiálov a iného tovaru s hmotnosťou do 3 ton.

Voľba prepravy na doručenie tovaru a prepravy tovaru pre majiteľa nákladu.

Je na každom jednotlivcovi, aby sa rozhodol, či použije osobný, okoloidúci, náhodný dopravný alebo nákladný taxík, treba však pamätať na to, že v tejto na prvý pohľad tak jednoduchej každodennej záležitosti existuje veľa zdržaní, ktoré bežní ľudia nerobia dokonca vedieť o. Napríklad:
- často musíte mať preukaz, aby ste mohli cestovať do určitých oblastí megalopolí alebo veľkých miest;
-v mnohých mestách v noci, keď je tovar doručený, je v určitých oblastiach zakázaný vstup nákladnej dopravy;
- môže byť vyžadovaná licencia na právo vykonávať nákladnú dopravu, najmä nadrozmerný náklad;
- je potrebné mať schopnosť vyhnúť sa dopravným zápcham, parkovať v úzkych uličkách a slepých uličkách atď.
Všetky tieto nuansy môžu spôsobiť značné oneskorenia pri dodaní tovaru, ktoré nie sú žiaduce pre nikoho, najmä pre malé a stredné podniky, obchody, reštaurácie, stavebné organizácie, supermarkety, pre ktoré sú čas skutočne peniaze! Ušetriť čas, peniaze a úsilie pre svojich zákazníkov, urobiť všetko pre to, aby ich zákazníci nepociťovali žiadne starosti a nepríjemnosti, je úlohou spoločností poskytujúcich služby nákladnej dopravy. Ich nákladné taxíky sú spravidla vybavené operačnou rádiovou komunikáciou, vďaka ktorej môže vodič rýchlo prijať príkaz, rýchlo zistiť situáciu na cestách a určiť optimálnu trasu.
Aby ste v prípade potreby zabezpečili včasné dodanie nákladného vozidla, mali by ste vykonať objednávku u dispečera vopred (najmenej jeden deň vopred) s uvedením názvu, rozmerov a hmotnosti nákladu, presného času a adresy dodania, približná trasa pohybu, potreba sprevádzania alebo prepravy nákladu vodičom, nakládka a vykládka a kontaktné čísla. Môžete uzavrieť prepravnú zmluvu na trvalé dodanie tovaru,
Aby ste ušetrili zákazníkov pred zbytočnými problémami pri preprave tovaru - túto úlohu riešia prepravné spoločnosti Doprava - všetky aplikácie špecializované na prepravu nákladu!