Frequently Asked Questions (FAQ)

Na aké destinácie je platforma zameraná ?

Dopravná platforma Queryspeed sa zameriava primárne na európsky priestor. Výhodou je, že tento priestor nie je segmentovaný na oblasti, teda nie je potrebné si priplácať za každú ďalšiu krajinu.

V čom je queryspeed iná ako ostatné platformy ?

1. Dopravná platforma Queryspeed ponúka môžnosť prezentovať sa rôznym subjektom, nielen tým v oblasti dopravy. Možnosť sebapropagácie tu majú aj firmy, ktoré ponúkajú skladovanie/možnosti naskladnenia tovaru.

2. Do dopravnej platformy Queryspeed máte možnosť prístupu z ktoréhokoľvek zariadenia a miesta. Jediné, čo potrebujete, je fungujúce internetové pripojenie.

3. Cena za registráciu do dopravnej platformy Queryspeed a následný paušál patrí medzi najvýhodnejšie na trhu.

4. Dopravná platforma Queryspeed je živou platformou, do ktorej sa neustále registrujú noví používatelia prepravujúci náklady po celom svete.

5. Zákazku môžete získať aj od súkromnej osoby, ktorá využije v dopravnej platforme Queryspeed modul Súkromné dokládky.

Ako funguje sledovanie a dovyťažovanie vozidla?

Zo systému si vyberiete prepravu, dohodnete si vozidlo a cenu. Ak ho nemáte vyťažené, zadáte si voľbu Dovyťažiť. V systéme sa vozidlo objaví ako voľné v deň vykládky, čo umožní, aby prípadní záujemcovia vozidlo ľahko v systéme našli a objednali si prepravu.

Potrebujem si sťahovať do mobilu niečo, aby mi ta platforma fungovala?

Platforma Queryspeed sa celá "odohráva" na webovej stránke www.queryspeed.sk. Nie je potrebne inštalovať si žiadnu mobilnú aplikáciu, na jej fungovanie vám stačí pripojenie na internet, prípadne mobilný internet. Ak však chcete využívať platformu Queryspeed, je potrebné sa registrovať do platformy Queryspeed na podstránke Registrácia.

Môžem sa registrovať do platformy Queryspeed aj keď nie som platcom DPH?

Ak nie ste platcom DPH, registrácia do platformy Queryspeed bohužiaľ nie je možná. V platforme sú mnohé zahraničné špedičné firmy a ak by sme povolili registráciu aj subjektom, ktoré nie sú platcami DPH, vznikali by následne vážne problémy v komunikácii. V prípade, ak nie ste platcom DPH avšak ste registrovaní pre platbu DPH podľa osobitného zákona, vašu požiadavku na vstup do platformy Queryspeed individuálne posúdime.

Ponúka queryspeed prepravy aj do 3,5 tony?

Áno, v platforme sú registrovaní aj prepravcovia, ktorí ponúkajú prepravu do 3,5 tony. Avšak drvivá väčšina používateľov platformy poskytujú prepravu nad 3,5 tony.

Je pri testovaní potrebná zmluva?

V procese registrácie vyjadrujete súhlas so Všeobecnými obchodnými podmienkami dopravnej platformy Queryspeed. Tento súhlas je nevyhnutný vždy, či sa registrujete v testovacej prevádzke alebo ako riadny používateľ dopravnej platformy Queryspeed. Okrem tohto súhlasu však administrátor stránky preverí údaje, ktoré ste zadali pri registrácii a v prípade, že sú tieto údaje v poriadku, budete môcť využívať dopravnú platformu Queryspeed.

Ak by som chcel systém opustiť, sú nejaké sankcie?

V súčasnosti administrátor dopravnej platformy Queryspeed neaplikuje žiadne sankcie pri opustení systému užívateľom.

Aké sú možnosti vymáhať plnenie, keď sa s niekým cez platformu dohodnem a on nesplní svoju časť dohody?

Dopravná platforma Queryspeed nevstupuje do obchodných a právnych vzťahov medzi objednávateľom a dodávateľom, ktoré vznikajú na dopravnej platforme Queryspeed. Administrátor platformy overuje pravdivosť dokumentov a údajov, ktoré používateľ zadáva pri registrácii. Avšak následné vzťahy, ktoré na dopravnej platforme Queryspeed vzniknú, sú plne v kompetencii a podliehajú zodpovednosti účastníkov takýchto vzťahov, nie dopravnej platformy Queryspeed samotnej.